Send To Printer

Games on Saturday, October 26, 2019

LeagueDateHome AwayTime/StatusVenueGame TypeOfficials
2019 Volleyball 9-11yr. Division Sat-Oct 26   8 Des Allemands  v  9 Mim-Hollingsworth 9:00 AM Community Center Court 1 Postseason-Game 1 
2019 Volleyball 9-11yr. Division Sat-Oct 26   7 Mimosa-Gassen  v  10 Mimosa-Davis 9:00 AM Community Center Court 2 Postseason-Game 2 
2019 Fall Ball 11U Division Sat-Oct 26   SC-JACK  v  SC-BURKETT 9:00 AM East Bank 2 Regular 
2019 Flag Football 11-12 yr. Division Sat-Oct 26   Destrehan-Brandstetter  v  Mimosa-Archuleta 9:00 AM Hurst Field Regular 
2019 Volleyball 5-8yr Division Sat-Oct 26   8 Luling  v  9 Dest-Housewright 9:00 AM Lakewood Gym Postseason-Game 1 
2019 Volleyball 5-8yr Division Sat-Oct 26   7 Mimosa-Petit  v  10 Mimosa-White 9:00 AM Landry GYM Postseason-Game 2 
2019 Volleyball 12-14 yr. Division Sat-Oct 26   8 Norco  v  9 Destrehan-Creel 9:00 AM RK Smith GYM Postseason-Game 1 
2019 Flag Football 5-6 yr Division Sat-Oct 26   Hahnville-Downing  v  Luling 9:00 AM West Bank 11 Regular 
2019 Flag Football 5-6 yr Division Sat-Oct 26   Norco-Nelson  v  Des Allemands 9:00 AM West Bank 12 Regular 
2019 Fall Ball 6-8yr Division Sat-Oct 26   SC-HAYNES  v  SC-LANDRY 9:00 AM West Bank 3 Regular 
2019 Fall Ball 9-10 yr Division Sat-Oct 26   SC-COONEY  v  SC-DELAUNE 9:00 AM West Bank 4 Regular 
2019 Flag Football 7-8 yr. Division Sat-Oct 26   Mimosa-Brown  v  Destrehan-Rousse 9:00 AM West Bank 7 Regular 
2019 Flag Football 9-10 yr. Division Sat-Oct 26   Mimsoa-Fontenot  v  Destrehan-Muller 9:00 AM West Bank 8 Regular 
2019 Volleyball 9-11yr. Division Sat-Oct 26   4 Norco  v  5 Destrehan-Myers 10:00 AM Community Center Court 1 Postseason-Game 4  
2019 Volleyball 9-11yr. Division Sat-Oct 26   6 Destrehan-Bernard  v  11 Destrehan-Oubre 10:00 AM Community Center Court 2 Postseason-Game 3 
2019 Flag Football 11-12 yr. Division Sat-Oct 26   Mimosa-Keller  v  Hahnville 10:00 AM Hurst Field Regular 
2019 Volleyball 5-8yr Division Sat-Oct 26   4 Dest-Bordelon  v  5 Mimosa-Moss 10:00 AM Lakewood Gym Postseason-Game3 
2019 Volleyball 5-8yr Division Sat-Oct 26   6 Destrehan-Caldero  v  11 Mim-Schlumbrecht 10:00 AM Landry GYM Postseason-Game 4 
2019 Volleyball 12-14 yr. Division Sat-Oct 26   4 Luling-Bergeron  v  5 Mimosa-Zimmer 10:00 AM RK Smith GYM Postseason-Game 2 
2019 Flag Football 5-6 yr Division Sat-Oct 26   Mimosa-Friloux  v  Destrehan-Philippovic 10:00 AM West Bank 11 Regular 
2019 Flag Football 5-6 yr Division Sat-Oct 26   St.Rose  v  Mimosa-Ayo 10:00 AM West Bank 12 Regular 
2019 Flag Football 7-8 yr. Division Sat-Oct 26   Norco  v  Mimosa-Fontenot/Matherne 10:00 AM West Bank 7 Regular 
2019 Flag Football 9-10 yr. Division Sat-Oct 26   Norco  v  Mimosa-Irons 10:00 AM West Bank 8 Regular 
2019 Fall Ball 11U Division Sat-Oct 26   SC-BURKETT  v  SC-SNIDER 10:30 AM East Bank 2 Regular 
2019 Fall Ball 6-8yr Division Sat-Oct 26   SC-ESCUDE  v  SC-NORRIS 10:30 AM West Bank 3 Regular 
2019 Fall Ball 9-10 yr Division Sat-Oct 26   SC-LOPER  v  SC-DELAUNE 10:30 AM West Bank 4 Regular 
2019 Volleyball 9-11yr. Division Sat-Oct 26   1 Mimosa-Garcia  v  Winner of game 1 11:00 AM Community Center Court 1 Postseason-Game 5  
2019 Volleyball 9-11yr. Division Sat-Oct 26   2 Destrehan-Miranda  v  Winner of game 2 11:00 AM Community Center Court 2 Postseason-Game 6 
2019 Flag Football 11-12 yr. Division Sat-Oct 26   Norco  v  Mimsoa-Bedi 11:00 AM Hurst Field Regular 
2019 Volleyball 5-8yr Division Sat-Oct 26   1 Norco  v  Winner of game 1 11:00 AM Lakewood Gym Postseason-Game 5 
2019 Volleyball 5-8yr Division Sat-Oct 26   2 Mimosa-Chaix  v  Winner of game 2 11:00 AM Landry GYM Postseason-Game 6  
2019 Volleyball 12-14 yr. Division Sat-Oct 26   3 Luling-Bailey  v  6 Mimosa-Folse 11:00 AM RK Smith GYM Postseason-Game 3 
2019 Flag Football 5-6 yr Division Sat-Oct 26   Destrehan-Brandstetter  v  Norco-Babin 11:00 AM West Bank 11 Regular 
2019 Flag Football 5-6 yr Division Sat-Oct 26   Mimosa-Matherne  v  Mimosa-Landry 11:00 AM West Bank 12 Regular 
2019 Flag Football 7-8 yr. Division Sat-Oct 26   Mimosa-Kimmel  v  Destrehan-Mitchell 11:00 AM West Bank 7 Regular 
2019 Flag Football 9-10 yr. Division Sat-Oct 26   Hahnville  v  Mimosa-Boone 11:00 AM West Bank 8 Regular 
2019 Volleyball 9-11yr. Division Sat-Oct 26   3 Luling  v  Winner of game 3 12:00 PM Community Center Court 2 Postseason-Game 7 
2019 Volleyball 5-8yr Division Sat-Oct 26   3 Des Allemands  v  Winner of game 3 12:00 PM Landry GYM Postseason-Game 7 
2019 Volleyball 12-14 yr. Division Sat-Oct 26   2 Mimosa-Dial  v  7 Destrehan-Sanchez 12:00 PM RK Smith GYM Postseason-Game 4 
2019 Flag Football 7-8 yr. Division Sat-Oct 26   Des Allemands  v  Destrehan-Pratts 12:00 PM West Bank 7 Regular 
2019 Flag Football 9-10 yr. Division Sat-Oct 26   Des Allemands  v  Destrehan-Klibert 12:00 PM West Bank 8 Regular 
2019 Volleyball 12-14 yr. Division Sat-Oct 26   1 Mim-Keller/Strider  v  Winner of game 1 1:00 PM RK Smith GYM Postseason-Game 5